Çevre Danışmanlık Hizmeti

Firmamız Çevre İzin Lisans Yönetmeliği kapsamında işletmelerin alması gereken izin ve lisansların alınması, işletmelerin atık yönetimi, iç tetkiklerinin yapılması ve personel eğitimleri düzenleme gibi birçok konuda faaliyet göstermektedir. Bu süreçte kurum ve kuruluşlarla gereken koordinasyonun sağlanması ve izinlerin alınması konusunda alanında uzman kadrosuyla süreçleri titizlikle ilerleterek sonuçlandırmaktadır.   

21 Kasım 2013 tarih ve 28828 sayılı resmi gazetede yayınlanan Çevre Görevlisi, Çevre Yönetim Birimi Ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkında Yönetmelik Madde 5 Gereğince;

  • Çevre yönetim hizmeti alma şartları;Çevre İzin Lisans Yönetmeliği Ek-1 listesinde yer alan işletmeler; çevre yönetim birimlerini kurmak veya çevre danışmanlık firmalarından çevre yönetimi hizmeti almak zorundadır.
  • Çevre İzin Lisans Yönetmeliği Ek-2 listesinde yer alan işletmeler; bir çevre görevlisini sürekli istihdam etmek veya çevre danışmanlık firmalarından çevre yönetimi hizmeti almak veya çevre yönetim birimi kurmak zorundadır.
  • Organize sanayi bölgesi, ihtisas organize sanayi bölgesi, endüstri bölgesi ve serbest bölge yönetimleri; çevre yönetim birimi kurmak veya çevre danışmanlık firmalarından çevre yönetimi hizmeti almak zorundadır.